Przyłącz się


Kliknij tutaj


Galeria


Zdjęcia


Facebook

Aktualności z roku


2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009
NIEZALEŻNY SAMORZĄDNY ZWIĄZEK ZAWODOWY
Listonoszy Poczty Polskiej
Aktualności z 2019 roku

KOMUNIKAT - Życzenia z okazji Bożego Narodzenia 2019r., info z dnia 22.12.2019r.[całość pisma]


KOMUNIKAT - Życzenia z okazji Dnia Łącznościowca 2019r., info z dnia 18.10.2019r.[całość pisma]


KOMUNIKAT - Komunikat WRZ z dnia 08-09.10.2019r,[całość pisma]


KOMUNIKAT - Pismo do Prezesa Poczty Polskiej SA, info. z dnia 29.08.2019r.,[całość pisma],
[załącznik do pisma]


KOMUNIKAT - List otwarty do Premiera RP, info. z dnia 15.07.2019r.,[całość pisma]


KOMUNIKAT - Pismo PKL.DDS.0500.104.2019.AK, info. z dnia 13.06.2019r.,[całość pisma]


KOMUNIKAT - Pismo WRZ 05.06.2019r-1,[całość pisma]


KOMUNIKAT WRZ z 30.05.2019,[całość pisma]


KOMUNIKAT - komunikat WRZ z dnia 09.05.2019,[całość pisma]


KOMUNIKAT - Pismo WRZ z dnia 08.04.2019,[całość pisma]


KOMUNIKAT - Pismo w sprawie kilometrówki, info z dnia 25.03.2019r.,[całość pisma]


KOMUNIKAT - Pismo w sprawie sporu zbiorowego, info z dnia 13.03.2019r.,[całość pisma]


KOMUNIKAT - Pismo w sprawie PPO, info z dnia 13.03.2019r.,[całość pisma]


KOMUNIKAT - Pismo ws kilometrówki odp. MI.....Miała być dobra zmiana a wyszło jak zawsze!,
info z dnia 08.03.2019r.,[całość pisma]


KOMUNIKAT - Pismo w sprawie wzrostu wynagrodzeń, info z dnia 28.02.2019r.,[całość pisma]


KOMUNIKAT - Iwona Ziomek, info z dnia 19.02.2019r.,[całość pisma]


KOMUNIKAT - Dot. sporów zbiorowych, info z dnia 15.02.2019r.,[całość pisma]

Szanowni Państwo,

W załączeniu przesyłam skan pisma Przewodniczącej Forum Związków Zawodowych Pani Doroty Gardias, z uprzejmą prośbą o przesłanie informacji na temat wszczętych przez Państwa organizację ewentualnych sporów zbiorowych z pracodawcą lub też prowadzonych innych form protestów.
Bardzo proszę o przesłanie informacji do Biura FZZ na adres: biuro@fzz.org.pl, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 lutego 2019 r.

Pozdrawiam

Marzena Prokop
Specjalista ds. biurowych
Biuro Forum Związków Zawodowych
KOMUNIKAT - Pismo PKL.DDS.0500.20.2019.AK, info z dnia 12.02.2019r.,[całość pisma]


KOMUNIKAT - Pismo WRZ, info z dnia 08.02.2019r.,[całość pisma]


KOMUNIKAT - info z dnia 05.02.2019r.,

Koleżanki i koledzy Pocztowcy!

W załączeniu ostateczna wersja pracodawcy co do braku wypłaty premii świątecznej. Tak więc nie było ani głosowania ani środków na wypłaty dla pracowników a wszystkie pomówienia, oszczerstwa i zrzucanie winy na przedstawiciela pracodawcy tj. Panią Iwonę Ziomek są tylko brzydką i mało wartościową walką o głosy pocztowców w wyborach na nowego członka Zarządu PP.

Ze związkowym pozdrowieniem

Piotr Saugut
Przewodniczący
NSZZ Listonoszy PPSzanowni Panowie Przewodniczący,

odnosząc się do poniższej korespondencji, uprzejmie informuję, iż przekazana Państwu odpowiedż, zgodnie z posiadanym stanem wiedzy, stanowi wyczerpujące wyjaśnienia w kontekście treści § 2 Porozumienia zawartego z Partnerami Społecznymi w dniu 9 pażdziernika 2018 r. Pracodawca jednoznacznie wskazał, iż warunki umożliwiające uruchomienie dodatkowej jednorazowej wypłaty dla Pracowników Spółki określone w tym dokumencie nie zostały spełnione, w związku z powyższym nie było możliwe jej dokonanie.

Z poważaniem

Jerzy Skibniewski
Dyrektor ds. Dialogu Społecznego
Pełnomocnik Zarządu


KOMUNIKAT - Pismo PKL.DDS.0500.10.2019.AK w sprawie niewypłacenia jednorazowej wypłaty, info z dnia 28.01.2019r.,[całość pisma]

Szanowny Panie Dyrektorze,

Pana wymijająca i ogólnikowa odpowiedż w imieniu Prezesa Poczty Polskiej na nasze pismo z dnia 17.01.2019r. nie zawiera odpowiedzi na bardzo precyzyjne i naszym zdaniem prosto sformułowane pytania.
Wobec powyższego wnosimy o ponowne udzielenie konkretnych i rzeczowych odpowiedzi na 6 pytań zawartych w przedmiotowym piśmie.

Z poważaniem
Piotr Saugut


KOMUNIKAT - Pismo do Ministerstwa infrastruktury, info z dnia 28.01.2019r.,
[całość pisma]


KOMUNIKAT - Pismo do Prezesa PP, info z dnia 18.01.2019r.,[całość pisma]KOMUNIKAT - Odpowiedż na nieuzasadnione zarzuty wobec Pani Prezes Iwony Ziomek, info z dnia 07.01.2019r.,

Moi Drodzy,

widzę, że przewodniczący Solidarności nadal bezzasadnie podgrzewa swoją nieprawdziwą informację, obwiniając mnie o brak wypłacenia przez Zarząd premii za opanowanie ruchu świątecznego, dlatego zmuszona jestem jeszcze raz odnieść się do tego tematu i stanowczo stwierdzić, że jest to kłamstwo.
Mówiłam o tym na FB i umieszczono też moje wyjaśnienie na Forum w Intranecie.
Na roboczym spotkaniu Zarządu nie było dyskusji o okołoświątecznej wypłacie pieniędzy dla Pracowników. Kierownictwo, nie rozważało takiej możliwości z powodu złej kondycji finansowej Firmy. Nie było też żadnego głosowania. Uważam, że przewodniczący związku, z uwagi na brak skuteczności swoich ewentualnych działań (jeżeli takie w ogóle podejmował) w sposób wyrafinowany wprowadza Pocztowców w błąd, nastawiając przeciwko mnie.

Ponownie podkreślam, że jest mi przykro, iż ciężko pracujący Pocztowcy, którzy w sposób uzasadniony są rozgoryczeni brakiem docenienia przez Pracodawcę wzmożonej pracy na święta, są w sposób haniebny manipulowani i stają się świadkami obrzucania błotem i brudnej kampanii rozpoczętej przez przewodniczącego. Szafując bezkarnie nieprawdziwymi argumentami, obawia się zapewne, że prawdą i transparentnością nie zdoła przekonać Pocztowców, żeby głosowali na rekomendowanych przez siebie dyrektorów, jako kandydatów na przedstawicieli Pracowników, na zbliżającą się kadencję. Rozumiem też zawiedzione ambicje przewodniczącego, że wygrała poprzednie wybory jakaś tam kobieta z WER Rzeszów i pokonała krezusów związkowych.
Ciekawi mnie jaką następną wisienkę na torcie ma w zanadrzu? Być może kolejną sensację w postaci podwyższenia kwoty na posiłki profilaktyczne dla określonych grup Pracowników. Tylko, że podległe mi Biuro już dawno przeprowadziło procedurę, przekazało dokumentację Zarządowi i wiewiórki mówią, że na wyrażne sugestie tego związku wypłata została wstrzymana. A może po to, żeby wykorzystać to przeciwko mnie w kampanii? No nie, chyba nie?
Widać jak na dłoni dążenia, aby wszelkimi metodami i za wszelką cenę wygrał teraz rekomendowany przez związek kandydat, który zajmuje już stanowisko członka Rady Nadzorczej i ma utorować drogę, do wprowadzenia tylnymi drzwiami kolejnego swojego (już bez wyborów i wyrażania woli Pracowników) co jednoznacznie czytamy w ostatnim apelu. Stąd już prosta droga do obsadzeniaswoimi całej naszej Firmy, niczym huba i jemioła, by dbać wyłącznie o swoje interesy.

Wspominanie w apelu o Układzie Zbiorowym Pracy jest wyjątkowo wyrafinowane. Sądzę, że nie trzeba przypominać (a może jednak trzeba pokazać?), kto lekką ręką i w trosce o Pracowników podpisał ten wyjątkowo niekorzystny dla nas dokument, który doprowadził, na wiele lat, do bardzo złej sytuacji Pocztowców.

Między innymi obniżono znacząco wynagrodzenia, zaprzestano wypłacania premii, dokonano dużych cięć etatowych, utraciło pracę, albo zrezygnowało z niej wielu wartościowych Pracowników, nie mówiąc o innych bonusach socjalnych. Było to działanie związkowe bez precedensu, a podwyżki w ostatnich dwóch latach nie mogą jeszcze zrekompensować tamtych strat! Gdyby nie było tak złego Układu (zaakceptowanego przez związek Solidarność), nie było by czego zmieniać, co nie jest obecnie takie proste. Ale gratuluję przewodniczącemu umiejętności przewidywania, ponieważ doprowadzenie do zmiany niekorzystnych zapisów Układu jest, obok pilnowania systematycznego wzrostu wynagrodzeń Pocztowców, jednym z najważniejszych moich zamierzeń na następną kadencję.

Drodzy Państwo, nie lubię brudnych kampanii i oszczerczych ataków, poprzednim razem trzymałam się od tego z daleka, ale jeżeli taki ton nadaje przewodniczący związku sądząc, że lud pocztowy to kupi i tym razem się uda takimi haniebnymi metodami, to jestem przekonana, że Pocztowcy mają swój rozum i tym razem też się nie uda.

Zwracam się do Was z prośbą o przekazanie tej informacji wszystkim, którzy nie mają możliwości zapoznania się z nią, abyśmy wspólnie przeciwstawili się pomówieniom i kłamstwom.

Pozdrawiam

Iwona Ziomek
Członek Zarządu
Poczta Polska S.A.

tel. 22 656 53 01
tel. kom 502 014 349